Breussova masáž

Velice jemná, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. Používá se při ní přírodní třezalkový olej, který má jedinečné vlastnosti. Při masáži dochází k uvolnění meziobratlových plotének, což řeší mnohé bolestivé stavy zad.

S uvolněním meziobratlových prostor přichází nejen úleva od bolesti, ale mnohdy se uvolní také hluboko uložené psychické a duševní bloky.

Masáž má charakter relaxační, antistresové masáže. Klienti ji vnímají velmi pozitivně a bývají překvapeni, že tak jemná a příjemná metoda jim může ulevit od bolestí.

Breussova masáž může být prováděna i u osob trpících onemocněními (např. osteoporóza, artróza ad.), která jiné masážní techniky vylučují. Doteky při Breussově masáži působí velice konejšivě. Z těchto důvodů je tato masáž oblíbená i u starších osob, převážně žen, kterým pomáhá jak na fyzické tak i psychické úrovni.

Třezalka tečkovaná, která se používá k výrobě oleje používaného při masáži, má výjimečné vlastnosti (hlavní účinnou látkou je hypericin) a těchto vlastností se při Breussově masáži úspěšně využívá.

Při průchodu třezalkového oleje do ošetřované oblasti dochází k "nabobtnání" zdegenerovaných meziobratlových plotének a tím pádem také k oddálení obratlů, resp. návratu na jejich místo. Díky tomu jsou uvolněny uskřinuté nervy. Ploténka se zvětší do své původní velkosti a opět začne plnit svoji funkci, což je odpružení a rotace páteře.

Co ještě potřebujete vědět?

Průběh a doporučení

Masáž probíhá v leže a celá procedura trvá 50 - 60 minut, včetně zábalu páteře. 

Masáží je aktivován meridián močového měchýře, a proto je žádoucí po dobu 3 dnů po masáži zvýšit příjem tekutin.

24 hodin po masáži není vhodné záda vystavovat přímému slunci. Třezalka je fotosenzibilní rostlina, takže u citlivých osob by mohlo dojít k silným reakcím v podobě vyrážky.

Kontraindikace

Stavů vylučujících provedení této masáže není mnoho. Jsou to:

  • alergie na třezalkový olej
  • některé kožní defekty / choroby v ošetřované oblasti
Valérie Charvátová | Prostějov | Objednávky na tel. č. 608 120 231 

Upozornění: Narazíte-li na tomto webu na výrazy typu "léčení, terapie" apod., nejsou tyto myšleny v kontextu lékařské vědy. Nějak se přece  "domluvit" musíme 😊

Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!