Fundované doteky - masáž na míru

Pokud je to indikováno (intervence při bolestivých stavech a potížích s hybností) nebo v případě, že klient dává přednost spíše klasice, po dohodě s klientem sestavuji masáž na míru.

Zpravidla se sestává z vícero odborných technik uvedených dále, případně může jít o techniku jedinou. 


Klasická masáž

Účinně pomáhá při bolestech ve svalech a kloubech, napomáhá zlepšení hybnosti těla, detoxikaci a regeneraci organismu, zlepšuje stav kůže. Je účinná pro relaxaci organismu a celkové zlepšení fyzické kondice i duševní pohody.

Ošetření spoušťových bodů - Trigger Points

K bolesti a dysfunkci svalů mohou přispívat tzv. spoušťové body (angl. Trigger Points). Jedná se o body na pruhu svaloviny, které jsou při stlačení bolestivé. Způsobují ztuhlost, oslabení a zmenšení rozsahu pohybu postiženého svalu. Mohou způsobovat i bolest na odlišném místě, než se nachází postižený sval. Správnou palpací lze takovýto bod najít a zvýšeným tlakem odstranit ("rozpustit"). Samotné ošetření triggerpointu je sice bolestivé, ale přináší okamžitý efekt a úlevu.

Dornova metoda

Jemná manuální technika, při jejíž aplikaci jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny do původních správných poloh. Uvedením kloubů do původního stavu zpravidla dochází k vyřešení obtíží spojených s pohybovým aparátem, a to i dlouhodobých. Dochází k okamžitému uvolnění napětí, blokád a to převážně v oblasti kyčlí, kolen, kotníků, páteře, ramen, loktů, prstů.

Na rozdíl od chiropraxe se tak děje šetrně, bez prudkých a násilných pohybů = bez narušení ochranného působení svalu. Nedochází tak k mikrotraumatickému poškození kloubu. Terapeut Dornovy metody spolupracuje s klientem, kdy se pohybem a jemným tlakem obratel/kloub uvádí do správné polohy bez nežádoucích vedlejších a bolestivých účinků.

Breussova masáž

Manuální lymfatická masáž

Havajská masáž Lomi Lomi

Co ještě potřebujete vědět?

Průběh a cena

Masáž trvá zpravidla 1 - 1,5 hodiny, v závislosti na potížích či očekáváních, se kterými klient přichází. Už při objednání si domluvíme délku první masáže.

Cena je 600 Kč/hod.

Kontraindikace

Klasická masáž: horečka, nachlazení, zhoubné nádory, kožní hnisavé onemocnění, tuberkulóza kostí, kloubů, šlach a aktivní TBC plic, záněty ledvin a žlučníku, žaludeční a dvanáctníkový vřed, akutní kloubní záněty, akutní úrazy (neplatí pro podvrtnutí), poruchy srážlivosti krve

Dornova metoda: osteoporóza, revmatoidní artritida, artróza 3 - 4 stupně, rakovina kostní dřeně, kůže a kostí, všechny ostatní typy rakoviny po dobu, kdy probíhá léčení chemoterapií nebo ozařováním plus dalších 8 měsíců po skončení takové terapie