Masáže

Už v pradávných dobách lidé věděli, jakou léčivou moc masáže mají. Dnešní uspěchaná doba sebou přináší mimo jiné i špatné pohybové stereotypy a stres. Obojí se negativně podepisuje jak na našem psychickém, tak i tělesném stavu. Masáž je dar, který můžete dát svému tělu i celé svojí bytosti jako takové.

Bylo mi umožněno pomáhat druhým skrze dotek.

Každá masáž, kterou provádím, je vědomý proces, který je v souladu s aktuálními potřebami těla a člověka jako celku. Cílem je pro mě vždy poskytnout právě to, co v dané chvíli klient ze všeho nejvíce potřebuje. U někoho to může být odstranění bolestivosti svalů či zvýšení rozsahu hybnosti kloubů, u jiného celkové zrelaxování a odstranění napětí v těle. Nechávám se vést tělem.

Každé tělo je v každém okamžiku originální, jedinečné.

Proto také žádná moje masáž není úplně stejná. A proto také je součástí každé procedury krátká vstupní konzultace, při které zjistíme, co právě teď nejvíce potřebujete. Plně přitom respektuji Váš aktuální zdravotní stav, Vaše momentální rozpoložení a také Vaše přání. Zdraví ovšem je na prvním místě.

Vědomá masáž je léčivý a obohacující proces jak pro ošetřovaného, tak i pro maséra.

Jde o soulad "těl" obou aktérů, který dovoluje masírovanému (a zároveň i masérovi) prožít pocit důvěry, který se "zapíše" do jeho vědomí, těla, či jakkoli to chcete nazvat.

MANUÁLNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ

PODPORA IMUNITY A DETOXIKACE ORGANISMU 

Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, příp. poškození lymfatických cév úrazem, operací či infekcí způsobí, že lymfa neproudí tělem, jak by měla. 

To se pak může projevovat třeba únavou nohou či celého těla, otoky nohou, břicha nebo v obličeji, dechovými potížemi, sklonem k infekčním nemocem, a může vést i ke vzniku nádorových onemocnění.

Lymfatickou masáží mízní systém nastartujeme a lymfu rozproudíme. Správný průtok lymfy je důležitý jak pro "čistotu" celého systému (detoxikace), tak pro samotnou tvorbu B a T lymfocytů, které jsou zodpovědné za obranyschopnost.

Masáž je pomalá a jemná a působí tudíž relaxačně. Zanedbatelné nejsou ani kosmetické účinky. Je mj. prevencí celulity, resp. jí lze dosáhnout jejího zlepšení.


FUNDOVANÉ DOTEKY

MASÁŽ NA MÍRU

Pokud je to indikováno (intervence při bolestivých stavech a potížích s hybností) nebo v případě, že klient dává přednost spíše klasice, po dohodě s klientem sestavuji masáž na míru.

Zpravidla se sestává z některých technik uvedených níže, případně může jít o techniku jedinou.

  • Klasická masáž
  • Ošetření spoušťových bodů (Trigger Points)
  • Dornova metoda
  • Breussova masáž
  • Lymfatická masáž částečná
  • techniky z Havajské masáže
  • a další 

Co ještě potřebujete vědět?

Průběh a cena

Průběh a délka trvání jsou uvedeny v popisu jednotlivých masáží.

Součástí každé masáže je vždy také

  • vstupní konzultace, při které se dohodneme na masérských technikách, resp. typu masáže, a vyloučíme případné kontraindikace
  • krátký odpočinek těla cca 10 minut
  • závěrečné doporučení

Cena za masáž je 600 Kč/ hod.

Kontraindikace

Stavy vylučující tu kterou masáž najdete v popisu jednotlivých masáží. Věnujte, prosím, těmto informacím pozornost.

Doporučení

U většiny masáží dochází mj. ke stimulaci krevního a lymfatického systému, tělo se detoxikuje. Každý na tyto procesy reaguje jinak. Může se dostavit jak euforie, tak únava. Každopádně je vhodné umožnit tělu, aby proběhly nastartované ozdravné procesy.

Proto je vhodné dopřát si po masáži klid a odpočinek. Ideální je zvolit termín masáže tak, abyste po proceduře mohli už jen odpočívat a relaxovat. Jak fyzická, tak psychická zátěž může být kontraproduktivní. Pokud si povinnosti nemůžete zorganizovat jinak, doporučuji klidový režim po masáži alespoň 2 hodiny. 

Výjimkou je lymfatická masáž, kde lze pohybové aktivity naopak doporučit, pokud se na to cítíte. 

Na jakékoli stavy odchylující se od stavu zcela zdravého organismu je třeba maséra upozornit! 

Chcete přijít na masáž?