Masáže

Už v pradávných dobách lidé věděli, jakou léčivou moc masáže mají. Dnešní uspěchaná doba sebou přináší mimo jiné i špatné pohybové stereotypy a stres. Obojí se negativně podepisuje jak na našem psychickém, tak i tělesném stavu. Masáž je dar, který můžete dát svému tělu i celé svojí bytosti jako takové.

Bylo mi umožněno pomáhat druhým skrze dotek.

Každá masáž, kterou provádím, je vědomý proces, který je v souladu s aktuálními potřebami těla a člověka jako celku. Cílem je pro mě vždy poskytnout právě to, co v dané chvíli klient ze všeho nejvíce potřebuje. U někoho to může být odstranění bolestivosti svalů či zvýšení rozsahu hybnosti kloubů, u jiného celkové zrelaxování a odstranění napětí v těle. Nechávám se vést tělem.

Každé tělo je v každém okamžiku originální, jedinečné.

Proto také žádná moje masáž není úplně stejná. A proto také je součástí každé procedury krátká vstupní konzultace, při které zjistíme, co právě teď nejvíce potřebujete. Plně přitom respektuji Váš aktuální zdravotní stav, Vaše momentální rozpoložení a také Vaše přání. Zdraví ovšem je na prvním místě.

Vědomá masáž je léčivý a obohacující proces jak pro ošetřovaného, tak i pro maséra.

Jde o soulad "těl" obou aktérů, který dovoluje masírovanému (a zároveň i masérovi) prožít pocit důvěry, který se "zapíše" do jeho vědomí, těla, či jakkoli to chcete nazvat.

Existují masérské techniky, které ovlivňují správné fungování některých systémů v těle přímo. 

Jsou určeny jen pro ty, kteří to myslí s pomocí svému tělu opravdu vážně. Je totiž třeba vyčlenit si na ně více času, nebo vyžadují proaktivní přístup. Odměnou pak může být výrazná pomoc či úplné odstranění některých potíží.

MANUÁLNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ

Podpora imunity a detoxikace organismu

Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, příp. poškození lymfatických cév úrazem, operací či infekcí způsobí, že lymfa neproudí tělem, jak by měla.

To se pak může projevovat třeba únavou nohou či celého těla, otoky nohou, břicha nebo v obličeji, dechovými potížemi, sklonem k infekčním nemocem, a může vést i ke vzniku nádorových onemocnění.

Lymfatickou masáží mízní systém nastartujeme a lymfu rozproudíme. Správný průtok lymfy je důležitý jak pro "čistotu" celého systému (detoxikace), tak pro samotnou tvorbu B a T lymfocytů, které jsou zodpovědné za obranyschopnost.

Masáž je pomalá a jemná a působí tudíž relaxačně. Zanedbatelné nejsou ani kosmetické účinky. Je mj. prevencí celulity, resp. jí lze dosáhnout jejího zlepšení.

Číst více


DORNOVA METODA

Korekce kloubních spojení

Dornova metoda je jemná manuální technika, při jejíž aplikaci jsou klouby (resp. kosti) a obratle bezpečně a přesně uváděny do původních správných poloh. Uvedením kloubů do původního stavu zpravidla dochází k vyřešení obtíží spojených s pohybovým aparátem, a to i dlouhodobých. Dochází k okamžitému uvolnění napětí, blokád a to převážně v oblasti kyčlí, kolen, kotníků, hlezenního kloubu, křížokyčelního spojení (tzv. esíčka), kostrče, páteře, ramen, loktů, prstů.

Na rozdíl od chiropraxe se vše děje šetrně, bez prudkých a násilných pohybů = bez narušení ochranného působení svalu. Nedochází tak k mikrotraumatickému poškození kloubu.

Terapeut Dornovy metody spolupracuje s klientem, kdy se pohybem a jemným tlakem obratel/kost uvádí do správné polohy v kloubu, bez nežádoucích vedlejších a bolestivých účinků. 

Číst více


MASÁŽ NA MÍRU

Klasika tak trochu jinak

Pokud je to indikováno (intervence při bolestivých stavech a potížích s hybností) nebo v případě, že klient dává přednost spíše klasice, po dohodě s klientem sestavuji masáž na míru.

Zpravidla se sestává z vícero technik, případně může jít o techniku jedinou. Většinou se jedná o níže uvedené (příp. i některé další z masáží uvedených výše).


MASÁŽNÍ TERAPIE AWAKENING ®

Masáž těla s duchovním přesahem

Text bude brzy doplněn.

Už jste si vybrali masáž?

Co ještě potřebujete vědět?!

Kontraindikace 

Stavy vylučující tu kterou techniku jsou uvedeny v popisu jednotlivých masáží. Věnujte, prosím, těmto informacím pozornost.

Na jakékoli stavy odchylující se od stavu zcela zdravého organismu je třeba maséra upozornit! 

Průběh a délka masáže

jsou taktéž uvedeny v popisu jednotlivých masáží.

Vyčleňte si na masáž dostatečný čas. 

Kromě samotné masáže počítejte dalších cca 15 - 20 minut - na vstupní konzultaci, vysvlečení, krátký odpočinek těla na lehátku, obléknutí, závěrečné doporučení a objednání dalšího termínu.

Součástí každé masáže je  

  • vstupní konzultace, při které se dohodneme na masérských technikách, resp. typu masáže, a vyloučíme případné kontraindikace
  • krátký odpočinek těla cca 5 minut
  • závěrečné doporučení

Platíte však pouze za masáž/ ošetření/ vyšetření - jednoduše řečeno za "čas strávený na lehátku".

Cena za masáž

Viz Ceník

Jak se svým tělem zacházet po masáži?

Při každé masáži dochází mj. ke stimulaci krevního a lymfatického systému, tělo se detoxikuje. Každý na tyto procesy reaguje jinak. Může se dostavit jak euforie, tak únava. Každopádně je vhodné umožnit tělu, aby proběhly nastartované ozdravné procesy.

Především je důležitý zvýšený příjem tekutin, ideálně čisté vody (možno doplnit o vitamin C v podobě grepové nebo citronové šťávy), a to v den masáže i během následujícího dne. Rozhodně se nedoporučuje alkohol.

Důležité je také dopřát si po masáži klid a odpočinek. Ideální je zvolit termín masáže tak, abyste po proceduře mohli už jen odpočívat a relaxovat. Jak fyzická, tak psychická zátěž opravdu není vhodná. Pokud si povinnosti nemůžete zorganizovat jinak, doporučuji klidový režim po masáži alespoň 2 hodiny.

Výjimkou je lymfatická masáž, kde vyloženě doporučit lze pohybové aktivity, pakliže se na to cítíte. 

Chcete přijít na masáž?

Valérie Charvátová | Prostějov | Objednávky na tel. č. 608 120 231 

Upozornění: Narazíte-li na tomto webu na výrazy typu "léčení, terapie" apod., nejsou tyto myšleny v kontextu lékařské vědy. Nějak se přece  "domluvit" musíme 😊

Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!